Organizace na ochranu a výzkum bílého žraloka a velkých mořských savců.

Popis projektu

Organizace nabízí spojení práce dobrovolníka a vzdělávací akademie pro ty, kteří milují oceány a podmořský svět. V blízkosti jižního cípu Afriky, Ostrov Dyer a okolní oceán je kriticky důležitý ekosystém a domov pro tzv. mořskou “velkou 5”. Ostrov Dyer je domovem chovných kolonií ohroženého afrického tučňáka a dalších patnácti mořských ptáků. V blížkosti se pohybuje ohrožený poddruh delfíky, velryby i žraloci. Organizace vede dlouhodobý vědecký projekt zaměřený na žraloka bíleho. Založila také centrum pro mořské ptáky a africké tučňáky.

Denní pozorovací údaje palubních námořních lodí organizace nebo spolupracujících společností a organizací jsou klíčové pro vědecký výzkum biologů. Pracovníci v průběhu projektů nepřetržitě identifikují mezery v ochraně moří a věnují pozornost soustavnému vzdělávání a osvětě v oblasti ochrany moří. Jako dobrovolník hrajete kritickou roli a odvádíte neocenitelnou práci při ochraně ekosystému Dyer Island a mořského světa u pobřeží Cape.

Pochopíte význam mořského ekosystému a stanete se součástí vědeckého výzkumu světové úrovně. V co organizace věří? “Vzdělání je nejsilnější zbraň, kterou je možné změnit svět.” – Nelson Mandela

Základní informace

Délka pobytu: MIn. 2 týdny; doporučujeme 4 týdny
Délka pobytu popis: Vzhledem k tomu, že v organizace mění program v závislosti na počasí, doporučujeme pobývat čtyři týdny, abyste z programu získali co největší užitek a zajistili si dostatek času na moři. Pokud zůstanete čtyři týdny nebo déle, bude z vašeho poplatku dán příspěvek na projekt Afrického tučňáka, na který obdržíte potvrzení o darování a vaše jméno bude uvedeno na našich webových stránkách dané organizace.
Věk dobrovolníka: Min. 18 let
Náplň práce:
Monitoring, administrace dat, čištění pláží, práce v centru pro mořské ptáky a africké tučňáky, a mnoho dalšího.
Maximální počet dobrovolníků: Max. 24 osob
Čemu pomůžete svou prací na tomto projektu

Podle Linving Blue Planet Report se za posledních 40 let ztratila polovina biologické rozmanitosti moří. Některé ztráty jsou bohužel nevratné, protože mnoho druhů již zaniklo, mnoho dalších patří mezi kriticky ohrožené. Pod mořskou hladinou nalezneme klíčové ekosystémy s rozsáhlým vlivem na klimatické dopady stejně jako ekonomikou prosperitu lokálních komunit rybářů. Důvodem tohoto rychlého poklesu je převážně člověk.

Mezi nejčastější důvody negativních změn jsou:
nadměrný rybolov
znečištění
klimatické změny
cestovní ruch
mizející korálové útesy

Z oceánů mizí potrava pro větší savce. Ohrožením jsou rybáři stejně jako jejich sítě nebo plast, do kterých se velcí mořští savci zamotávají nebo je mohou spolknout. Na změny stavu v oceánech doplácí následně zástupci mořských ptáků, kteří jsou napojeni na moře jako svůj potravní zdroj. V této nadaci budete mít příležitost účastnit se jak výzkumných prací, tak konkrétní fyzické pomoci mořských savcům, jejich příbuzným na souši i vodnímu ptactvu.

Například populace afrického tučňáka se za poslední roky snížila z počtu 25 000 na 1500. Právě o tyto tučňáky budete mít možnost pečovat, vydáteli se na cestu s touto organizací. Na tomto programu budete mít možnost pracovat s velkými bílými žraloky, velrybami, delfíny, tučňáky a dalšími.

Jaká bude náplň vaší práce
Pracovní doba: Pondělí až Neděle. 8 hodin. Činnosti závisí na dobrém počasí, proto se činnosti i doba mohou měnit podle potřeb.
S čím dobrovolník pomáhá:

Monitoring velryb, delfínů a žraloků
Vzdělávání
Práce v centru pro mořské ptáky a africké tučňáky
Zpracování dat
Značkování zvířat
Sbírání žraločích vajíček
Vzdělávání místních studentů
Úklid pláží
a mnoho dalšího…

Co dobrovolník zažije:

Budete mít možnost potápět se v kleci k bílému žralok

Lokalita
Název lokality: Gansbaai, Jihoafrická republika
Nejbližší letiště: Cape Town
Organizace příjezdu a odjezdu:
Organizace zajišťuje vyzvednutí z Cape Town vždy v pondělí v brzkých ranních hodinách. S ohledem na riziko zpoždění letů i dopravy ve městě se doporučuje plánovat s přespáním v den příletu. Organizace vás vyzvedne v místě přespání. Odjezd se plánuje po 19cté hodině.
Podpora:
Lokální koordinátor. Profesionální informační podpora před odletem.
Mapa lokality: Gansbaai, -34.5805396, 19.351752900000065
Co je a není zahrnuto v ceně
V ceně je zahrnuto: Nadstandardní ubytování, snídaně a většina obědů, výlety na lodích, návštěva Two Oceans Aquariums. Po příjezdu obdržíte 2x tričko, čepici a nepromokavou bundu (bunda se vrací na konci pobytu)
V ceně není zahrnuto: Letenka, večeře, volnočasové aktivity, pravděpodobně budete potřebovat ubytování na jednu noc v den příletu v Cape Town, cesta z letiště a na letiště (cesta zpět na letiště ihned po skončení programu může být v ceně v závislosti na organizaci času)
Ubytování
Popis ubytování:

Ubytování je v Mezinárodním mořském dobrovolnickém centru. K dispozici jsou 4 chaty, které pojmou až 6 osob na chatu. Každá chata má koupelnu, kuchyňský kout a obývací prostor. V objektu je velký, bezpečný bazén a zahrada. K zapůjčení jsou cyklistická kola.

Pokoje:

Sdílené pro dvě osoby.

Strava:

V centru (čaj, káva, vejce, slanina / vegetariánská klobása, chléb, obiloviny a mléko) poskytujeme ingredience pro vlastní snídani a na palubě plavidel bude k dispozici lehký oběd (sendvič, ovoce a lupínky). Pokud budete mít na starost jiné aktivity, může se stát, že budete zodpovědní za svůj vlastní oběd. Večerní jídla a další zábava jsou na vlastní náklady. Naše ubytování má plně vybavenou kuchyň a prostor pro grilování.

Praní prádla je poskytováno dvakrát týdně za příplatek.

Mohlo by dojít k občasným nočním dnům z důvodu nepříznivého počasí, v takovém případě zajistíme ochrannou nebo rekreační činnost, která by se měla konat jako skupina.

V závislosti na vašem životním stylu, doporučujeme přidat ZAR 1000 týdně na výlety, jídlo, zábavu a další osobní denní potřeby to vylučuje nákup suvenýrů.

Úklid:

Úklid domu je zajištěn včetně výměny ložního prádla 1x týdně.

Popis zázemí: Hlavní budova má krásnou kuchyň, vybavenou indukčními deskami, mikrovlnnou troubou a troubou pro vaření a plně funkčním recyklačním systémem. K dispozici je také velmi prostorný obývací pokoj se satelitní TV, DVD přehrávačem, stolními hrami, kulečníkem a stolním fotbalem.
Vybavenost: Internet, TV
Volný čas/aktivity
Organizace volného času:

Výlety nejsou zahrnuty v ceně. Přesto vám rádi doporučíme místa kam vyrazit nebo po domluvě zorganizujeme společný výlet.

Výlet do mysu Agulhas - nejjižnější bod Afriky
Návštěva místního dědictví Jeskyně Klipgat
Návštěva kolonie tučňáků Stony Point
Potápění na Stanford Cove
Jízda na koni
Čtyřkolky
Ochutnávky vín v Hermanusu nebo v dalších blízkých prostorách
a mnoho jiných míst kam se v okolí můžete vydat.

Nenavštěvujeme Akvárium dvou oceánů, ale po vaší cestě Vám můžeme zařídit potápění v jejich otrhané žraločí nádrži s vynikající slevou!

Požadavky na dobrovolníka
Pracovní požadavky:

Běžná úroveň angličtiny. Během pobytu budete pravidelně na lodi. Voda a loď by tak měla být váš přítel.

Očkování:

Standardní

Pojištění:

Cestovní pojištění s vyššími pojistnými limity.

Novinky
e-mailem

Připojte se k odběru informací a novinek z dění v Redline.

Novinkye-mailem

Díky za odběr. Úspěšně jsme vás přidali do seznamu.