Nejvýznamnější ochranářský projekt v Namibii zaměřený na kompletní divokou faunu

Popis projektu

Nadace je ochranářská charita věnovaná ochraně krajiny, kultur a divoké zvěře v Namibii. Vznikla jako malý útulek divoké zvěře v namibijském buši. Nyní je světově proslulá ochranářská organizace. Hlavním partnerem se stala nadace Angeliny Jolie a Brada Pitta.

Nadace poskytuje bezpečné útočiště a druhou šanci pro nespočet zraněných, osiřelých a konfliktních zvířat. Cílem je, kdykoli je to možné, vypustit zvířata zpět do volné přírody.

Staňte se dobrovolníkem divoké zvěře a starejte se o gepardy, leopardy, lvy a africké divoké psy. Buďte přímo zapojeni do výzkumu a sledování masožravců. Namibie je jednou z mála afrických zemí, které obsahují 6 druhů velkých masožravců (lev, leopard, gepard, africký divoký pes, hyena skvrnitá a hyena hnědá), kteří se volně pohybují mimo formálně chráněné oblasti, včetně přechovávání 25% světové populace gepardů. 

Základní informace

Délka pobytu: Min. 14 dní
Délka pobytu popis: S ohledem na velikost a množství možností i zážitků doporučujeme pobyt v délce 3 - 4 týdny.
Věk dobrovolníka: 18 let, do této organizace mohou děti od 12cti let za doprovodu osoby starší 18cti let.
Náplň práce:
Příprava jídla a krmení zvířat Čištění výběhů Poskytování "enrichmentu" tzv. obohacujících činností pro zvířata držená v zajetí Péče o mláďata Fyzická práce, jako je budování nových zařízení Výzkum (včetně monitorování volně se pohybujících masožravců, analýzy pasti kamer a dat GPS) Monitorování včetně sledování zvířat na koních
Maximální počet dobrovolníků: 25
Čemu pomůžete svou prací na tomto projektu

Organizace je velmi rozsáhlá a zajišťuje mnoho funkcí týkající se ochrany divokých zvířat v Namibii. Namibie je mimořádně významná oblast s ohledem na největší světovou populaci divokých gepardů, která v lokalitě žije. 

Namibie je dále zásadní z hlediska výskytu psa hyenovitého, jehož populace je malá, avšak v ekosystému zásadní. Gepardi i psi hyenovití patří mezi ohrožené druhy a je třeba jim věnovat zvýšenou pozornost.

Oblast Namibie, Zimbabwe a Botswany je také důležitá z hlediska výskytu a ochrany nosorožců bílých i černých, stejně jako slonů. Tedy zvířat ohrožených pytláctvím. Kromě mnoha druhů zvířat vyskytujících se přímo na centrální farmě svým pobytem podpoříte ochranu populace těchto ohrožených a kriticky ohrožených druhů zvířat ve volné přírodě.

Jaká bude náplň vaší práce
Pracovní doba: 8 - 16 hod.
S čím dobrovolník pomáhá:

Hlavním úkolem dobrovolníka je pomoc s vyhledáváním, monitorováním a péči o zraněná zvířata. Trvalá péče o zvířata, která v centru dožívají. Asistence při návratu zvířat zpět do volné přírody u zvířat, kde je to možné. 

V rezervaci běží výzkum gepardů, slonů, nosorožců. Součástí centra jsou také dvě rozsáhlé oblasti, které se zaměřují na výzkum 6 druhů kočkovitých šelem, kde můžete asistovat. Zde je třeba monitorovat pohyb zvířat, kontrolu fotopastí, apod.

Pro ochranu divokých zvířat je nezbytná edukace a péče o místní komunitu. Nadace proto provozuje školu a kliniku pro místní obyvatele. V případě potřeby může dobrovolník vypomáhat také ve škole. 

Co dobrovolník zažije:
Lokalita
Název lokality: Windhoek
Nejbližší letiště: Windhoek, Hosea Kutako International Airport
Organizace příjezdu a odjezdu:
Organizace vás vyzvedne z letiště.
Podpora:
Help line / wats up 24/7
Mapa lokality:
Co je a není zahrnuto v ceně
V ceně je zahrnuto: Ubytování, strava, cesta z letiště a zpět,
V ceně není zahrnuto: Letenky, volnočasové aktivity, pojištění, wifi, svačiny a snacky mezi hlavními jídly
Ubytování
Popis ubytování:

Ubytování je jednoduché, odpovídající africké divočině. Je však čisté a prostorné. Dobrovolníci jsou ubytovaní v prostorných stanech, které svým pohodlím odpovídají spíše karavanu. Koupelna a toalety jsou společné.

Pokoje:

Dvoulůžkové nebo třílůžkové prostorné stany.

Strava:

3 x denně je zajištěná kvalitní a vyvážená strava. O víkendech se často pořádá grilování. V případě potřeby je možné zajistit vegetariánskou stravu.

Úklid:

Zajišťují si dobrovolníci. Je možnost prát si prádlo.

Popis zázemí: Pro dobrovolníky jsou připraveny společné prostory k odpočinku i zajištění potřeb k pohodlí. Elektrické zásuvky jsou k dispozici pouze ve společných prostorách.
Vybavenost: Pračka
Volný čas/aktivity
Organizace volného času:

Přímo v lokalitě ubytování jsou společné prostory, kde naleznete bar, kulečník, obchod a další možnosti trávení volného času. S organizací je možné zajistit velké množství zážitků od výlety na slavné rudé duny a jejich sjíždění na prknech, let letadlem včetně pilotování, pravidelné grilování, návštěvy hlavního města včetně restaurací, apod.

Požadavky na dobrovolníka
Pracovní požadavky:

Běžná úroveň angličtiny
Pro vstup do země je třeba vízum. Dokumenty pro jeho získání zajišťujeme.

Očkování:

Standardní očkování.

Pojištění:

Cestovní pojištění s vyšší ochranou.

Novinky
e-mailem

Připojte se k odběru informací a novinek z dění v Redline.

Novinkye-mailem

Díky za odběr. Úspěšně jsme vás přidali do seznamu.