Nadace na ochranu mořských savců a organizace pro aplikovaný výzkum podmořského dna

Popis projektu

Nadace nabízí jedinečný vzdělávací zážitek pro dobrovolníky, kteří jsou nadšení pro mořské prostředí. To vám umožní hodnotně přispět ke zvýšeným znalostem, zvyšování povědomí a snahám o ochranu při podpoře aplikovaného mořského výzkumu. V rámci komplexního programu budete pravidelně dostávat příležitost pomoci biologům získat praktické zkušenosti a to jak na moři, tak na pevnině.

Iniciativa na ochranu oceánu oficiálně otevřela své brány v roce 2001 a byla vytvořena tak, aby vytvořila povědomí o otázkách ochrany moře. V současné době nadace spojuje výzkum, ochranu a vzdělávání do svého komplexního programu. V nadaci pracují zkušení vědci. Přesto silně závisí na ochotě mezinárodních dobrovolníků přispět svým časem a obětavostí k dalšímu úsilí. Nadace například provozuje centrum na záchranu a rehabilitaci mořských ptáků. Provádí dlouhodobé výzkumné projekty, které slouží jako podklady pro rozhodování vládních projektů. 

Cíle nadace jsou:

 • Zvýšit povědomí a zájem o otázky ochrany moře
 • Podporovat aplikovaný výzkum, který může informovat řídící orgány o vědeckém poradenství při rozhodování o ochraně místních mořských druhů
 • Inspirovat a podpořit místní komunitu prostřednictvím spolupráce s místními organizacemi na ochranu přírody
 • Zapojit mezinárodní dobrovolníky do projektů mořského výzkumu, ochrany a vzdělávání
 • Učit malé děti o hodnotě našich oceánů

Organizace je držitelem mnoha ocenění a certifikátů. Namátkou:

SKAL – Ecotourism Award Fair Trade in Tourism – první organizace sledující velryby oceněná za fair přístup
World Wildlife Fund – partnerství s WWF South Africa
Nedbank Green Trust Award – ocenění za investice do životního prostředí …

Základní informace

Délka pobytu: Min. 2 týdny
Délka pobytu popis: Doporučuje v organizaci strávit minimálně 2 týdny. 3 - 4 týdny jsou ideální pro absolvování celého možného spektra aktivit, které nadace nabízí.
Věk dobrovolníka: Min. 18 let
Náplň práce:
Monitoring mořských savců i vodního ptactva, administrativní zpracování dat, čištění pláží, asistence v rehabilitačním centru pro vodní ptactvo, a mnoho dalších činností.
Maximální počet dobrovolníků: 12 osob
Čemu pomůžete svou prací na tomto projektu

Podle Linving Blue Planet Report se za posledních 40 let ztratila polovina biologické rozmanitosti moří. Některé ztráty jsou bohužel nevratné, protože mnoho druhů již zaniklo, mnoho dalších patří mezi kriticky ohrožené. Pod mořskou hladinou nalezneme klíčové ekosystémy s rozsáhlým vlivem na klimatické dopady stejně jako ekonomikou prosperitu lokálních komunit rybářů. Důvodem tohoto rychlého poklesu je převážně člověk.

Mezi nejčastější důvody negativních změn jsou:
nadměrný rybolov
znečištění
klimatické změny
cestovní ruch
mizející korálové útesy

Z oceánů mizí potrava pro větší savce. Ohrožením jsou rybáři stejně jako jejich sítě nebo plast, do kterých se velcí mořští savci zamotávají nebo je mohou spolknout. Na změny stavu v oceánech doplácí následně zástupci mořských ptáků, kteří jsou napojeni na moře jako svůj potravní zdroj. V této nadaci budete mít příležitost účastnit se jak výzkumných prací, tak konkrétní fyzické pomoci mořských savcům, jejich příbuzným na souši i vodnímu ptactvu.

 

Jaká bude náplň vaší práce
Pracovní doba: Pondělí až čtvrtek 8.00 - 17.00, Pátek 8.00 - 13.00, některé dny mohou být kratší nebo delší v závislosti na vývoji počasí nebo zajímavé aktivitě zvířat na moři. Nepředvídatelné a chaotické dny plné zážitků jsou běžné.
S čím dobrovolník pomáhá:
 • účast na projektech v oblasti ochrany a vzdělávání bude zahrnovat pravidelné výlety a průzkumy na místních plážích např. za účelem sanace mořských úlomků nebo vymýcení zavlečených druhů rostlin
 • pomoc v rehabilitačním centru pro mořské ptáky
 • pomoc v lokálním útulku pro zvířata
 • účast na environmentální výchově dětí ve školkách a školách
 • účast a různorodá pomoc během aplikovaného výzkumu mořských savců, hodně se tak naučíte o výzkumu a jeho metodách a to jak na souši, tak na moři se zaměřením zejména na některé druhy savců a dravců např. velryb, delfínů, žraloků, apod.
 • pomoc během komerčních výprav za mořskými savci, které pomáhají spolufinancovat nadaci
 • monitorování populace tuleňů
 • zpracovávání vzorků a jejich administrativní zpracování
Co dobrovolník zažije:

Za zvýhodněnou cenu máte v organizaci možnost absolovat:
Kurz námořních průvodců: organizace vám v případě zájmu pomůže s registrací na kurz Jihoafrické asociace pro pozorování velryb (SABBWWA), který vám poskytne kvalifikaci místního námořního průvodce.
Kurz potápění: PADI akreditované kurzy mohou být organizovány pro dobrovolníky za příplatek prostřednictvím místní potápěčské školy.

Lokalita
Název lokality: Plettenberg Bay, Jihoafrická republika
Nejbližší letiště: George, Jihoafrická republika
Organizace příjezdu a odjezdu:
Možnost vyzvednutí na letišti dle potřeb za příplatek nebo příjezd až do organizace samostatně.
Podpora:
Profesionální informační podpora před odjezdem.
Mapa lokality: Plettenberg Bay, -34.05748920000001, 23.364492499999983
Co je a není zahrnuto v ceně
V ceně je zahrnuto: Ubytování a strava.
V ceně není zahrnuto: Letenky, volnočasové aktivity.
Ubytování
Popis ubytování:

Organizace připravila dům pro dobrovolníky, který je kvalitně vybaven. Dobrovolníci mají k dispizici sdílenou kuchyň a obývajíc pokoj.

Pokoje:

Dvoulůžkové pokoje.

Strava:

V době je k dispozici zdravá strava, kterou zajišťuje organizace. Někdy můžete být požádání o pomoc s přípravou sandwichů na oběd nebo jiný "tak away" oběd. Večeře jsou pro vás zajištěny během pracovních dní.

Úklid:

Ano, několikrát týdně.

Popis zázemí:
Vybavenost: Internet, Pračka, TV
Volný čas/aktivity
Organizace volného času:

Víkendy jsou vaše volné dny. Okolí ubytování je dobře dostupné a v okolí naleznete pláž pro odpočinek, restaurace, bary, nákupní centra i mnoho turistických zážitkových atrakcí.

Požadavky na dobrovolníka
Pracovní požadavky:

Schopnost dorozumět se anglicky. Základní schopnost plavat. Budete vyjíždět na lodích různých velikostí a proto by lodě pro vás neměli být problém.

Očkování:

Povinné očkování od 20. listopadu do 20. ledna.

Pojištění:

Cestovní pojištění s vyšší pojistnou ochranou.

Novinky
e-mailem

Připojte se k odběru informací a novinek z dění v Redline.

Novinkye-mailem

Díky za odběr. Úspěšně jsme vás přidali do seznamu.