Naše mise

Spojit lidi a zvířata
po celém světě.

Podle studie Světového fondu na ochranu přírody (WWF) lidé vyhubili od 70. let 60 % savců, ptáků, ryb a plazů a 83% všech divokých zvířat. Většina světových odborníků varuje, že jsme se ocitli na pokraji krize, která může ohrozit celou civilizaci.

Naší misí je spojit lidi a zvířata po celém světě zpět dohromady. Díky společné vášni vytvořit podmínky pro zdravý rozvoj planety a jednotlivých druhů zvířat, a inspirovat změnu v našich životech.

Jaké jsou naše dílčí cíle?

  • Získávat finanční prostředky pro organizace zabývající se ochranou přírody a zvířat
  • Zajistit dobrovolníky na pracovní pobyty tam, kde jsou po světě třeba
  • Pomocí zkušeností a zážitků inspirovat lidi ke změně chování ke zvířatům a přírodě
  • Zvýšit povědomí o širších souvislostech v otázkách ochrany zvířat, přírody a planety jako celku
  • Přispět k uvědomění, že otázky zvířat jsou závažné otázky etického charakteru
  • Přispět k rozvoji odpovědného cestování
  • Šířit povědomí o problematice společenské odpovědnosti firem

Zakladatelka

Kamila Paličková

Kamila Paličková

Zakladatelka Redline Expedition

,,Když jsem v létě 2018 náhodně narazila na žádost organizace zachraňující orangutany z ostrova Borneo, jediné svého druhu, neměla jsem tušení jaký svět se přede mnou otevírá. V Indonesii se v tu dobu kácely hektary pralesa kvůli navýšení produkce palmového oleje. Toho večera jsem na dálku adoptovala Rockyho a Rickinu, dva zachráněné opičí sirotky. Do rána jsem seděla u svého počítače a přečetla desítky článků, informací a zpráv o tom, jak devastujeme zvířatům jejich přirozené prostředí, jaké prostředky se točí v nelegálním obchodě se zvířaty nebo jakou zhoubu představuje pytláctví i lov pro zábavu. Uvědomila jsem si, že mnoho druhů zvířat dnes existuje jen díky nasazení a sebeobětování jednotlivců, rodin či malé skupiny přátel. Ti, nejen, že dělají mnoho pro nás všechny, ale obvykle musí bojovat s nedostatkem lidí, financí, času i energie. Tu noc jsem se rozhodla, že se stanu změnou, kterou chci ve světě vidět.

Svět zvířat mě vždy fascinoval. Stejně jako schopnost každého z nás vidět slony, šelmy, nosorožce, ale i psy, ptáky nebo motýly jako něco výjimečného a fascinujícího. Ne každý člověk má schopnost vidět zázraky. Ztratili jsme kontakt s přírodou i zvířaty. Necítíme jejich osobnosti a charaktery. Neuvědomujeme si, že máme jako lidé volbu a každý z nás nese svůj díl odpovědnosti.

Od toho večera se stalo několik významných událostí. OSN vydalo zprávu, kde uvádí, že vyhynutí hrozí více než milionu poddruhů zvířat. WWF v letošní zprávě Living planet report upozornila na alarmující pokles druhů zvířat, úbytek biodiversity a varuje před dopady do našich ekosystémů. Desítky jiných organizací a nejvlivnějších vědců bijí na poplach. Já sama jsem od té doby vyhledala, zkontaktovala a navštívila desítky organizací. Míst, které potřebují, aby „většina“ otevřela oči, přijala odpovědnost, začala se ptát a konat. Pak může nastat doba, kdy se ekonomické a ekologické zájmy dostanou do souladu. Živá žirafa bude mít konečně větší cenu než mrtvá. Naše příští generace budou mít šanci vidět divoká zvířata. Můžeme si zvolit kým budeme a jaký svět vytvoříme. Přidejte se k Redline expedition a zvolte si svět ve kterém žijí zvířata.

Lidé

My všichni chceme svět, ve kterém lidé a zvířata žijí společně. S respektem. V míru. Svět, ve kterém i naše děti uvidí stovky druhů překrásných zvířat. Svobodných, divokých, ve své přirozenosti.

Elna le Roux

Elna le Roux

Koordinátorka pro Afriku

Elna je rodilá Jihoafričanka s vynikající znalostí místního prostředí i milovnice zvířat.

Petra Obrovská

Petra Obrovská

Koordinátorka pro Asii a Indonésii

Petra je zkušená cestovatelka, která je téměř stále na cestách.

Líbí se nám tenhle projekt. Proto jsme první dobrovolníci. Na projektu jsme pracovali zdarma nebo zlomek našich běžných cen.
Jarek Matyáš

Jarek Matyáš

Agentura ShrtCut

Jarek se stará o to, aby se o nás vědělo. Když nás uvidíte v médiích, bude to jeho práce.

Tatiana Terpáková

Tatiana Terpáková

Paper Street

Tatiana s kolegy se postarali o vizuální identitu a logo projektu.

Radka Dvořáková

Radka Dvořáková

Textový překlad

Radka se stará o to, aby nám rozuměli i ti, kteří mluví anglicky.

Novinky
e-mailem

Připojte se k odběru informací a novinek z dění v Redline.

Novinkye-mailem

Díky za odběr. Úspěšně jsme vás přidali do seznamu.