COVID-19 INFO

Informace pro dobrovolníky v souvislosti s Covid-19

Možnosti cestování:

  • JAR, Zimbabwe, Keňa, Namibia, Kostarika – od 1.7. byl zrušen zákaz vycestování do některých afrických zemí. Zákaz byl nahrazen doporučením do těchto zemí necestovat.
  • Maledivy: vycestování je možné. Jedná se ovšem o projekt na ostrově, který není určen pro turistický ruch a platí pro něj podmínky pro lokální občany a to karanténa po dobu 14cti dní. Z toho důvodu projekt nedoporučujeme.

Testovací a očkovací centra v afrických zemích:

  • Testovací centra jsou v krátké dojezdové vzdálenosti o rezervací. Síť je hustá a efektivní. Cena za PCR test se pohybuje mezi 1 200 – 2 500 Kč.
  • Očkování: v rezervacích a organizacích je snaha o maximální proočkovanost a to ze dvou důvodů
    1. Bezpečí pro návštěvníky a turisty na kterých jsou rezervace závislé
    2. Bezpečí zvířat: covid 19 se přenáší na zvířata pro která je smrtelný nebo jsou utracena, aby se zamezilo dalšímu šíření viru
  • V organizacích je maximální snaha o minimální pohyb osob mezi organizacemi a okolním světem, aby se šíření omezilo

Podmínky pro návrat do ČR:

Před vstupem do ČR je povinnost vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.
Aktuální podmínky naleznete vždy na stránkách Ministerstva zahraničních věcí:

Cestování do ČR – pravidla pro vstup

Flexibilní rezervace:

S ohledem na nepředvídatelný vývoj Covid-19 jak na straně země odkud odlétáte, tak země do které přilétáte, nabízíme pro větší flexibilitu vašich plánů Flexibilní rezervace. To znamená, že i v případě, že máte cestu již uhrazenou a dojde ke změně ať již externích cestovních podmínek jako je zrušení letu, změna podmínek vycestování ze země, apod., nebo vašich osobních, jakými může být onemocnění vaše nebo rodinného příslušníka nebo jen vysoká obava vycestovat s ohledem na změnu pandemické situace ve světě, budete moci zdarma změnit datum pobytu nebo termín odsunout na neurčito a vyčerpat v budoucnu dle vývoje situace.

Výběr letecké společnosti:

S ohledem na nestabilitu letových řádů i nepředvídatelného vývoje kolem Covid-19 se před nákupem letenky informujte u svého letového dopravce na možnosti změny datumu u vašeho letu. S ohledem na nízký počet letů i cestujících se přístup některých leteckých společnosti stal vstřícnější a umožňují výměny letenek zdarma nebo za relativně nízký poplatek za zpracování.

Doporučujeme cestovat s Qatar airway nebo Emirates, kteří umožňují flexibilní a bezplatné změny letů nebo vrácení fin. prostředků za letenku. (Qatar Airways)

Doporučujeme volit přepravce s přestupen na letištích v Dubaji nebo Doha / Qatar. Tato letiště mají po cestou dobu pandemie stabilní podmínky. Naopak doporučujeme vyhýbat se přestupům zejména v Německu a Holandsku. Během pandemie opakovaně mění podmínky a to i s platností ze dne na den, opakovaně došlo k zákazu přicestovat na letiště i v případě pouhého tranzitu, což má za následek komplikace nebo finanční ztráty pro cestující.

Pokud si nejste jisti, doporučujeme na základě našich zkušeností využít jako prostředníka společnost Student Agency, která vám během chvilky najde nejvýhodnější ceny letenek a poskytne kompletní informace k mezinárodním i lokálním africkým letům.

Bezpečností situace:

Standardní. Covid-19 neměl vliv na změnu bezpečností situace v zemích, kde jsou projekty pořádány. Projekty jsou navíc zajištěny po celou dobu až do místa projektu.

Novinky
e-mailem

Připojte se k odběru informací a novinek z dění v Redline.

Novinkye-mailem

Díky za odběr. Úspěšně jsme vás přidali do seznamu.