COVID-19 INFO

Informace pro dobrovolníky v souvislosti s Covid-19

Možnosti cestování:

  • Namibia: lze cestovat
  • Keňa: lze cestovat
  • JAR, Botswana a Zimbabwe: projekty jsou pozastaveny do zrušení zákazu cestovat do JAR ze strany ČRj
  • Maledivy: vycestování je možné. Jedná se ovšem o projekt na ostrově, který není určen pro turistický ruch a platí pro něj podmínky pro lokální občany a to karanténa po dobu 14cti dní. Z toho důvodu projekt nedoporučujeme.

Podmínky pro návrat do ČR:

Před vstupem do ČR je povinnost vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.
Aktuální podmínky naleznete zde:

Cestování do ČR – pravidla pro vstup na území od 28.3.2021

Flexibilní rezervace:

S ohledem na nepředvídatelný vývoj Covid-19 jak na straně země odkud odlétáte, tak země do které přilétáte, nabízíme pro větší flexibilitu vašich plánů Flexibilní rezervace. To znamená, že i v případě, že máte cestu již uhrazenou a dojde ke změně ať již externích cestovních podmínek jako je zrušení letu, změna podmínek vycestování ze země, apod., nebo vašich osobních jakými může být onemocnění vaše nebo rodinného příslušníka nebo jen vysoká obava vycestovat s ohledem na změnu pandemické situace ve světě, budete moci zdarma změnit datum pobytu nebo termín odsunout na neurčito a vyčerpat v budoucnu dle vývoje situace.

Výběr letecké společnosti:

S ohledem na nestabilitu letových řádů i nepředvídatelného vývoje kolem Covid-19 se před nákupem letenky informujte u svého letového dopravce na možnosti změny datumu u vašeho letu. S ohledem na nízký počet letů i cestujících se přístup některých leteckých společnosti stal vstřícnější a umožňují výměny letenek zdarma nebo za relativně nízký poplatek za zpracování.

Doporučujeme cestovat s Qatar airway, kteří umožňují flexibilní a bezplatné změny letů nebo vrácení fin. prostředků za letenku. (Qatar Airways)
Pokud si nejste jisti, doporučujeme na základě našich zkušeností využít jako prostředníka společnost Student Agency, která vám během chvilky najde nejvýhodnější ceny letenek a poskytne kompletní informace k mezinárodním i lokálním africkým letům.

Bezpečností situace:

Standardní. Covid-19 neměl vliv na změnu bezpečností situace v zemích, kde jsou projekty pořádány. Projekty jsou navíc zajištěny po celou dobu až do místa projektu.

Novinky
e-mailem

Připojte se k odběru informací a novinek z dění v Redline.

Novinkye-mailem

Díky za odběr. Úspěšně jsme vás přidali do seznamu.